octogonale diepe vlees serveerschotel

2

Blauwwitte octogonale diepe serveerschotel met chinoiserie decor, ca. 1750, gemerkt "De porcelijne Bijl" en Justus Brouwer.

Vraag

Er zijn géén sporen van proenen, Is dit een 18de -eeuwse Delftse schotel of is het een Franse 19de -eeuwse kopie? (De schotel is in mijn bezit, de foto's zijn deze genomen van het veilinghuis waarvan ik het bekomen heb).

Afmetingen
L x B x H : 35,9 x 27,7 x 6,5cm
Collectie
publiekscollectie

Reacties 2

Dit lijkt me een mooie  "slabak" van de  Porcelijne Bijl .  Afdrukken van  "Proenen"  ga je hier niet op vinden, dit goed werd in kokers gebakken op pennen . De sporen zie je aan de achterzijde en noemt men "moeten" ..

Vrg,

 

In reply to by R.L.A. Maes914

Hartelijk dank voor de snelle reactie R.L.A. Maes, ik had wat twijfels maar mijn eerste intuïtie was dus correct 😊.

De serveerschaal stond beschreven als zijnde een faience schaal uit het einde van de 19de eeuw, Ik heb geluk gehad met deze schotel en dank zij u weer wat bijgeleerd. Met vriendelijke groeten, Jeff