Nagemaakt Yixing stijl theepotje

2

In eerste instantie dacht ik aan Yixing chinees maar dat is in de 18e eeuw ook nagemaakt in delft. Heb een voorbeeld gezien van een veiling wat hier erg op lijkt en daarbij stond vermeld 18e eeuws Delft

Vraag

Is dit mogelijk 18e eeuws Delfts?

Afmetingen
5,5 cm hoog, van oor naar tuit 8cm
Collectie
publiekscollectie

Reacties 2

Is er ergens een merk zichtbaar? Deze lijkt mij eerder chinees te zijn. De Delftse waren veelal gedecoreerd met bloesems, bloemen in het algemeen doch hier en daar waren er ook uitzonderingen.

Hier een voorbeeld van een Delftse van omstreeks 1700 en toegewezen aan een maker.

Hoogstwaarschijnlijk is hier wel iemand die uitsluitsel kan geven.

http://hdl.handle.net/10934/RM0001.COLLECT.16092

mvg Franky

Verdict:

  • Indeterminable

Analysis:

  • Not made in Delft The term Delftware is only used for earthenware actually produced in Delft. Read more
  • Can not be determined based on current information To properly assess this object, more information or more or better photos are needed.

Alhoewel de foto’s niet afdoende zijn, zo kunnen we bijv. de vorm van de tuit niet zien, ben ik er vrijwel zeker van dat dit geen Delfts potje is. Waarschijnlijk is het gewoon een Chinese.