Last comments

Bord

Dit is van societé Ceramique

Société Céramique was een toonaangevende keramiekfabriek uit Maastricht (1859–1958), gespecialiseerd in faience en huishoudelijk aardewerk, later gefuseerd tot Sphinx-Céramique.

Mogelijks 1955 

mvg Franky

Bord of schotel

Dit lijkt mij een Delfts blauw schotelbord te zijn, waarschijnlijk daterend uit de tweede helft van de 18e eeuw of het begin van de 19e eeuw.

Dank aan dhr Maes om de foto op te vragen.

Mvg Franky

Wierookbrander 'in de rookende moor'

Dit is een authentiek, handgeschilderd stuk Delfts aardewerk uit 1893, (waarschijnlijk) geschilderd door G.J. van de Woestijne. (actief tussen ca. 1887 en 1902). Het feit dat je zowel het huisje als de bijbehorende losse onderzetter (het plateau) nog samen hebt, is erg gunstig  aangezien die plateaus vaak in de loop der tijd kwijtraken of breken.

Het huisje is een miniatuur van een historisch pand uit Amsterdam met de tekst "IN DE ROOKENDE MOOR". Dit was oorspronkelijk een tabakswinkel/uithangbord. In de 19e eeuw maakte De Porceleyne Fles deze huisjes vaak als wierookbranders: je plaatste een geurkegeltje binnenin, en de rook kwam dan sfeervol uit de schoorsteen (vandaar de toepasselijke naam op de gevel).

mvg Franky

Klok

Helaas geen "echt" Delft. Dit is gemaakt bij Plateelbakkerij Delft uit Hilversum, ergens tussen 1930 en 1950 vermoed ik. Handgeschilderd.

mvg Franky

Vaasje

Dit is inderdaad Delft van de Porceleyne Fles ( nu Royal Delft) uit 1917 en geschilderd door W.van Baarsel.

mvg Franky

Wandbord
Vase

It is from the porceleyne fles, so genuine. BZ ( not B2) refers to 1955. The number is a number for internal use. AVO are the painters initials who is unfortunatly not on the list. Possibly a freelance painter.

kind Regards Franky

Bowl

Dit is een vroege Imari schotel van Jaap Heinen.

De vis is een directe verwijzing naar de achternaam van de oprichter, Jaap Heinen. In de visserijwereld (Spakenburg, waar de familie vandaan komt) is een 'heinen' een type visnet of een visser.

Het visje is het oorspronkelijke en meest herkenbare symbool van Heinen Delfts Blauw. Dit merkteken heeft een bijzondere achtergrond die verbonden is met de familiegeschiedenis.

De decoratie op de schaal is uitgevoerd in de Imari-stijl (blauw, rood en goud). Dit is specifiek de stijl waarin Jaap Heinen zijn carrière begon. In de beginjaren (vanaf 1975) beschilderde hij veel porselein en aardewerk met deze rijke Japanse en Chinese patronen voordat de focus meer op het klassieke Delfts blauw kwam te liggen.

mvg Franky

Spaarvarken

Helaas niet. Nieuw van 't Delftse Huys.  

Wickerhoff Beheer BV

Aardewerkfabriek ’t Delftsche Huys Rotterdam.

mvg Franky

Vaas

Dit is helaas geen authentiek Delfts aardewerk doch wel van potterie Oud Delft uit Nijmegen omstreeks 1935-1940.

mvg Franky