tabakspot

11

Deze twee potten hebben een zilver deksel met een familie teken?

Vraag

kent u de herkomst van deze potten en de periode waarin ze gemaakt zijn en evt iets over de deksel en decoratie?

Afmetingen
30 cm hoog
Collectie
publiekscollectie

Reacties 11

Dit paar maakte deel uit van een kast-of schouwstel ( 5 of 7 stuks) . Gemaakt door de " Grieksche A " plateelbakkerij in Delft ca. 1750. Het zijn trouwens geen tabakspotten, er hoort wel een deksel in Delfts bij. Het zilver is  19de eeuw .

Vrg,

 

Verdict:

  • Delftware

Analysis:

  • Delftware, made between 1620 – 1850 Only tin-glazed earthenware made in Delft between 1620 - 1850 is referred to as traditional Delftware. Read more
  • Tin-glazed earthenware Earthenware with a glaze to which tin oxide has been added to make it opaque white. Delftware produced before 1850 is always covered with a tin glaze. Read more
  • Hand-painted An important characteristic of authentic Delftware is that it is hand-painted. Printing techniques do not occur on this earthenware. Read more
  • Mark of a Delft pottery/factory In the 19th century, a financial incentive arose to sell more new earthenware as antique Delftware, sometimes even bearing fake Delft factory marks. Read more

Merk:

  • AIK met punt op I

Het merk is van  Jacob van der Kool, eigenaar van de Grieksche A van 1722-1757. Ik kan de merken op de deksels niet goed zien. Misschien kunt u een scherpe close up toevoegen?

Hartelijk dank voor de foto's. Het meesterteken FB met een blokje is van F.W. Bouscholten, een zilversmid actief in Den Haag. Hij gebruikte dit meesterteken van 1853 tot in 1876. Het dolfijntje is een belastingkeur dat werd gebruikt voor nieuwe, ongewaarborgde  voorwerpen van Nationale oorsprong. Het was in gebruik van 1859 tot in  1953. De overige keuren zijn zogenaamde pseudokeuren. In die tijd in gebruik om het zilver ouder te laten lijken.

In reply to by Femke Haitsma Mulier

Beste Femke,

Dank je wel voor je reactie. Ik ben een stuk wijzer geworden over de herkomst. Dank je wel! De enige vraag die ik heb is of het gangbaar was om delfsaardewerk te voorzien van een zilveren deksel.