Wierookhuisje

5

Wierookhuisje zonder plateau

Vraag

Graag zou ik dit door mensen met verstand van zaken laten beoordelen. De merktekens op het huisje lijken te voldoen aan de eisen maar ik kan de initiaal van de schilder niet vinden in de lijst van de Porceleyne Fles en vraag me af of dit niet een vervalsing is.

Collectie
publiekscollectie

Reacties 5

Deze is authentiek uit 1893. zie ook https://delftsaardewerk.nl/bekijken/voorwerp/dutchglobetrotter/10246-wi…

Er hoort een onderstel bij normaal. De schilder komt inderdaad niet voor op de lijst maar dit is niet ongebruikelijk. Soms waren er gastschilders uit andere fabrieken en/of thuisschilders die dus niet op de vaste loonlijst stonden.  Hier wordt afgeweken van het traditionele, met name dat het jaartal rechts staat en de schilder links. Wat kan wijzen op een gastschilder. U zou contact kunnen nemen mat Royal Delft. Mogelijks weten zij meer.

mvg

Verdict:

  • Delftware

Analysis:

  • Delftware, but made after 1850 After 1850, the earthenware production technique changed at the only remaining pottery in Delft. This technique goes beyond the scope of this website. Read more
  • Hand-painted An important characteristic of authentic Delftware is that it is hand-painted. Printing techniques do not occur on this earthenware. Read more
  • Mark of a Delft pottery/factory In the 19th century, a financial incentive arose to sell more new earthenware as antique Delftware, sometimes even bearing fake Delft factory marks. Read more

Hoewel het merk niet exact overeenkomt, zou het mogelijk van P.C.M. Fouw kunnen zijn, die van 1883 tot in 1931 bij de Porceleyne Fles heeft gewerkt.

In reply to by Femke Haitsma Mulier

Dank voor uw reactie maar ik vrees dat u het mij niet makkelijker maakt.
Ik neem aan dat uw suggestie gestoeld is op zijn werkperiode van 1883 tot 1931?
Van PF naar O. - waarom zou een broodschilder na een decennium ineens van initiaal wisselen - anders dan baldadigheid? 
Zo geredeneerd zou het wellicht ook C. van Heukelom (1892 -1915) kunnen zijn, de C lijkt immers meer op een O?

In reply to by RAHK

de O is de jaarcode voor 1893. De schildersinitialen waar Femke het over heeft staan  rechts naast het flesje. Ik volg in de benadering dat de schilder Dhr. Fouw is.  De jaarcode staat wel degelijk links en de schilder rechts doch afwijkend niet op zelfde hoogte.

mvg