Shared objects
Last comments
Beste Lianne,
Uw vazen zijn gemaakt door Mosa in Maastricht rond het begin van de 20e eeuw. Zie ook: https://delftsaardewerk.nl/merk/mosa en met name deze post: https://delftsaardewerk.nl/bekijken/voorwerp/m-trompert/3898-2-vazen-1-…
Mvg, Patrick
In reply to How can you tell? by Hydrangea13
A few things that stand out: the shape of the jar, the design, the painting, the colour blue is too dark, it hasn’t got the age, the glaze.
Have a browse through some of the real Delft pieces ( https://delftsaardewerk.nl/ontdekken/merkenindex ) and you’ll instantly see the differences.
Kind regards, Patrick
The jar is not made in Delft, my guess would be a French reproduction made in the early 20th century.
Kind regards, Patrick
Leuke collectie! Ze hebben inderdaad allemaal hetzelfde intitiaal van Betty van Lange en zijn gemaakt op de experimentele afdeling van de Porceleyne Fles. Bedankt voor het delen.
Beste R Muller,
Ik denk dat u het inderdaad bij het juiste eind heeft wat betreft het vaasje van Betty van Lange. Onderstaand signatuur heb ik online gevonden en lijkt sterk op die van u.
De andere twee objecten lijken ook van de experimentele afdeling van de Porceleyne Fles te komen. Niet alles werd gemerkt met het PF logo en een signatuur van de maker, ik durf daarom niet met zekerheid te zeggen waar en door wie de andere objecten gemaakt zijn.
Mvg, Patrick
Beste Cees,
Het is inderdaad modern aardewerk gemaakt in de mid 20e eeuw door Hubert Bequèt uit Quarengnon in Belgie. HB zijn de initialen zoals te zien op uw vaas. Graag verwijs ik u naar deze post voor meer informatie: https://delftsaardewerk.nl/bekijken/voorwerp/babette/9377-schenkkan
Mvg, Patrick
Het mooie van aardewerk van de Porceleyne Fles is dat ze jaarcodes hebben en je dus precies kunt zeggen wanneer ze gemaakt zijn, CC voor 1958 en CD voor 1959.
Mvg, Patrick
I don't see any big red flags so I think there's a very good chance it's real indeed. The plate would be from Jan Teunis Dextra though, see: https://delftsaardewerk.nl/en/mark/d-dextra
The mark is quite thick, so I would like to see what the experts' judgment is.
Zacharias Dextra had a different signature and owned a different factory, see: https://delftsaardewerk.nl/en/mark/zdex
Kind regards,
Patrick
Hi Vlad,
Made in Delft in the 18th century at the “two ships” factory, please have a look at https://delftsaardewerk.nl/merk/ap for more details.
Kind regards, Patrick
In reply to ja zo goed als, alleen het… by Delftsblauwejongen
VB is het initiaal van de tweede schilder: Dhr. W.A.K.H.F. v. Baarsel die werkzaam was bij de Porceleyne Fles van 1893-1945.
De jaarcode is denk ik een "U" voor 1899, het zou ook een "V" kunnen zijn voor 1900 maar het lijkt meer op een U naar mijn mening.
Wat betreft vraag 1: het is zeker oud met meer dan 100 jaar maar het is te "nieuw" om onder antiek Delfts aardewerk te vallen. Het heeft geen tinglazuur en is gemaakt d.m.v. de onderglazuur techniek, een nieuwere methode.
Zie: https://delftsaardewerk.nl/ontdekken/wat-is-delfts-aardewerk