Muzikale kop en schotel

2

Kop en schotel met in het kopje een muziekdoosje, afgedekt met een dekseltje. Muziek dat afgespeeld wordt is 'Tulpen uit Amsterdam'. Mist een onderdeel, vermoedelijk tulpen gezien het liedje.

Vraag

Wat is de herkomst van dit item? Op internet vind ik niets vergelijkbaars.

Afmetingen
Diameter ca. 15 cm.
Collectie
publiekscollectie

Reacties 2

Beoordeling:

  • Niet-Delfts

Toelichting:

  • Nieuwere productietechniek Na 1850 ontwikkelen fabrieken in binnen- en buitenland efficiëntere, goedkopere productietechnieken. Dit aardewerk valt buiten de scope van deze site. Lees meer
  • Merk is gestempeld Merken op antiek Delfts aardewerk zijn altijd handgeschilderd. Stempels werden pas in de late 19de eeuw gebruikt. Lees meer

Het muziekdoosje in de vorm van een kop en schotel is vervaardigd in een nieuwere productietechniek. Het muziekdoosjes lijkt geproduceerd voor de toeristenmarkt. Het gestempelde onderschrift geen helaas ook geen aanknopingspunten voor een verdere toeschrijving. Mogelijk is er iemand op deze website die eerdere vergelijkbare stukken is tegen is gekomen en wel meer informatie kan geven.

Beste Laura,

Dank voor je berichtje. Zijn we weer wat wijzer.