Laatste reacties

De Porceleyne Fles Eucharistisch Congres Commemoratief Bord (1924)

Beste Franky, uw bord is een ontwerp van Euphemia Hendrika Maria (Phemia) Molkenboer, geboren 10 september 1883 in Weesp, overleden op 56-jarige leeftijd, na een betrekkelijk lang en smartelijk ziekbed, op 10 mei 1940 in Amsterdam. Opleiding: Rijksacademie voor Beeldende Kunsten, Amsterdam.  Ze was een dochter van het echtpaar  Molkenboer – der Kinderen, haar  vader was direkteur van de Amsterdamse Tekenacademie, haar moeder was een zus van Antoon der Kinderen. Phemia was een zus van Theo en Antoon Molkenboer. Phemia was ondermeer lerares tekenen op het R-K Gymnasium voor meisjes te Haarlem. Er is nog een bord bekend van De Porceleyne Fles, door haar ontworpen, de beschildering werd uitgevoerd door de plateelschilder … Ook heeft zij voor Regout/Sphinx een ontwerp gemaakt voor een bord, 1813-1913, honderd jaar vrijheid, zie hierbij. Groet jvdh.''''''''''''''''

Charger/Platter

Dear Matthew, please provide several sharp, detailed photos in high resolution. Greetings, jvdh.

Geachte Matthew, svp meerdere scherpe detailfoto’s in hoge, hoge resolutie, groet jvdh.

Ashtray

Dear Daniella, your ashtray is not authentic Delftware, but is new, after 1950/1960, hand-painted, underglaze painting, the so-called new technique, the mark is stamped, probably made in Gouda, greetings, Jan van den Heuvel.

Geachte Daniella, uw asbak behoort niet tot het authentiek delfts aardewerk, maar is nieuw, na 1950/1960, wel handgeschilderd, onderglazuurschildering, de zgn. nieuwe techniek, merk is gestempeld, waarschijnlijk in Gouda gemaakt, groet jan van den heuvel.

Bord

Geachte Linda, ik zie uw bord op marktplaats staan, 24 cm, 30 euro, het is niet de bedoeling van deze site als u geen eigenaar bent van het ingezonden object, in dit geval uw bord, dat het beoordeeld wordt, groet jan van den heuvel.

Hand-Painted Delft Plate – “Return of the Flock” after Anton Mauve

Dear Madam/Sir, the image on your plate does not match the original work by Anton Mauve known as The Return of the Flock, 100.2 x 161.3 cm, Philadelphia Museum of Art. Since the year code and the details of the pottery artist are missing from your plate, it appears that your plate is not part of De Porceleyne Fles's production. It is not tin-glazed. Sincerely, jvdh.

Geachte mevrouw, heer, de afbeelding op uw schotel komt niet overeen met het origineel werk van Anton Mauve bekend onder de naam The Return of the Flock, 100,2 x 161,3 cm, Philadelphia Museum of Art. Daar de jaarcode en plateelschildergegevens op uw schotel ontbreken lijkt het erop dat uw schotel niet behoort tot de bedrijfsproductie van De Porceleyne Fles, is geen tinglazuur, groet jvdh. ''''

Groot decoratie wandbord met vogel

Geachte, wat betreft de waarde, u heeft gelezen en daarna aangeklikt:   ''Ik begrijp dat ik, volgens de richtlijnen van dit platform, geen vragen kan stellen over de waarde of prijs van een voorwerp''. Lijkt mij duidelijk, groet jvdh.

Stier - Weyl Best Products
Schaal Delft Bleu

Geachte Rick, de op de achterzijde van uw bord\schaal\schotel vermelde tekst dat het geschilderd is, is grotendeels bezijden de waarheid, alleen de lichte tinten zijn met een penseel aangebracht, het overige is een druktechniek op biscuit, bedrijf(je) onbekend, gemaakt tweede helft vorige eeuw, wat betreft de waarde, u heeft gelezen en daarna aangeklikt:   ''Ik begrijp dat ik, volgens de richtlijnen van dit platform, geen vragen kan stellen over de waarde of prijs van een voorwerp''. Lijkt mij duidelijk, groet jvdh.

Bord

Geachte Agatha, uw bord heeft niets van doen  met het authentiek delfts aardewerk uit de periode van circa 1650-1850, uw bord is nieuw, is niet handgeschilderd maar zeefdruk op biscuit en wat bij geschilderd met penseel, gemaakt bij Plateelbakkerij ''Schoonhoven'' te Schoonhoven, tweede helft vorige eeuw, het merk van het bedrijf ziet u op de achterzijde tussen de woorden delfts en holland, de letter p met daar doorheen een ''langgerekte'' letter s, de initialen van het bedrijf, hierbij enkele voorbeelden, zie ook bij merkenindex Plateelbakkerij Schoonhoven, groet jvdh. ''''''''''''''''

Bonbonniere